top of page

En sık sorulan sorular

SIFIRDAN BAŞLAMAK İSTİYORUM HANGİ DERSLERE KATILABİLİRİM?

Ders saatlerimiz
Salı -Perşembe  = 19:30 21:00

DERSE NELER GETİRELİM?

Sınıfa su şişesi ve havlu getirmenizi öneririz. Spor salonunda duş olanakları ve kilitli dolaplar bulunmaktadır.

DERSLERDEN NE BEKLEMELİYİM?

Genel olarak dersler, tekniğinizi ve zindeliğinizi geliştirmeye odaklanır. Öğrencilerden kendilerini zorlamaları, çok çalışmaları ve en önemlisi eğlenmeleri beklenecektir. Sınıflar, Capoeira'ya yeni başlayanların yanı sıra daha deneyimli öğrencilerin katılabileceği ve her yaştan insanın katılabileceği şekilde düzenlenmiştir. Her sınıf belirli bir harekete veya hareket dizisine odaklanacak ve yeterli zaman ve yeterince büyük bir grup insan varsa, bir roda ile bitirecektir. Cuma günleri genellikle bir grup rodaya ayrılır.

CAPOEIRA'YI DENEMEK İÇİN ESNEK VE UYGUN OLMAM GEREKİYOR MU?

Pek değil. Temel eğitim yoluyla ihtiyacınız olan tüm becerileri, gücü, esnekliği, dengeyi ve koordinasyonu kazanacaksınız. Kendini uygun hissetmemek, sınıfa gelmek için başka bir nedendir!

NE TÜR AYAKKABILARA İHTİYACIM VAR?

Çıplak ayakla antrenman yapıyoruz, ancak herhangi bir ayakkabıyla antrenman yapmak istiyorsanız hafif spor ayakkabılarını veya dövüş sanatı ayakkabılarını tavsiye ederiz çünkü bunlar hafiftir ve çok fazla tutuşu yoktur.

BİR ÜNİFORMAYA İHTİYACIM VAR MI?

İlk başta rahat spor kıyafetleriyle kolayca antrenman yapabilirsiniz -ayakkabı gerekmez. Bizimle düzenli olarak antrenman yapmaya karar verirseniz, performans sergileyemeyeceğiniz ve ya kıyafetleriniz olmadan batizadoya (kuşak töreni) katılamayacağınız için resmi Capoeira Muzenza üniformasını almanız gerekecektir.

ÖZEL DERSLER VERİYOR MUSUNUZ?

Eve,bunları tek seferlik seanslar olarak yapıyoruz.

HERHANGİ BİR ÖZEL FIRSAT VEYA DENEME SUNAR MISINIZ?

Evet yapıyoruz. Bunlar düzenli olarak güncellenmektedir.

HANGİ CAPOEIRA STİLLERİNİ SUNUYORSUNUZ?

Capoeira Muzenza, Brezilya kültürünün bir parçası olan Capoeira Angola ve Regional, Maculele, Samba de roda ve capoeira dünyasının diğer ifadelerinin geleneklerini ve temellerini öğretir.

BAŞKA YERLERDE CAPOEIRA YAPIYORUM, SİZİNLE ANTRENMAN YAPABİLİR MİYİM?

Bizimle antrenman yapmaktan memnuniyet duyarız, lütfen üniformanızı ve varsa kuşağınızı getirin.

Capoeira yeni başlayanlar için SSS

bottom of page